Çocuklar İçin Small Basic İle Kodlamaya Giriş Eğitimi

If you don't want to miss any Free Coupon or want to get faster updates kindly join our Telegram Channel 👉 Here 👈.

Çocuklar için kodlama

Açıklama

7-14 yaş aralığında kodlama eğitimine başlayan çocuklar için hazırlanmış temelden orta düzeye doğru ilerleyen giriş düzeyinde bir kodlama eğitimidir. Çocuklar için tasarlanan bu eğitime merak duyan yetişkinlerde katılabilirler. Tüm ders içeriklerimiz kolaydan zora olacak şekilde tasarımlanmıştır. Bu eğitimin sonunda aşağıdaki bilgi ve becerilere sahip olmanız beklenmektedir.

  • Small Basic tanıtımı,
  • Small Basic kullanımı,
  • Small Basic If komutu kullanımı,
  • Small Basic üzerinden çizim gerçekleştirme,
  • Small Basic ile For döngüsü kullanımı,
  • Small Basic ile Grafik komutları kullanımı,

Bu eğitimi tamamladıktan sonra VBnet, C# ve Python gibi programlama dillerini çok daha kolay ve hızlı öğrenebilirsiniz. Çocuklar için tasarlanan bu eğitim ile kodlamanın tüm mantığını hızlı bir şekilde öğrenebileceksiniz. 21. yüzyılda programlama eğitimi alan öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Durum böyle olunca birçok ebeveyn çocuklarına bu becerileri kazandırmak istiyorlar. Sizlerde çocuklarınıza bu becerileri kazandırmak istiyorsanız bu eğitimden faydalanabilirsiniz. İsterseniz siz isterseniz çocuklarınız isterseniz arkadaşlarınız… Bu eğitim katılmak için herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Bu eğitime katılacak olanlara tavsiyeler;

Eğitim müfredatımız 3 farklı aşamadan oluşmaktadır. Bunlar giriş, uygulama ve alıştırmalardır. Giriş kısmındaki videoları izlemeniz tavsiye edilir. Uygulama kısmındaki videoların kaynak kodlarını denemeniz hatta kodların bazılarını değiştirerek farklı uygulamaları kurgulamanız tavsiye edilir. Alıştırma uygulamalarında ise aktarılan bilgilerin devamlılığını sağlamanız beklenmektedir. Örneğin Matematik yarışması uygulamasının daha kompleks bir duruma getirilmesi için çalışma gerçekleştirmelisiniz.

İzle-Öğren ve Uygulama

Öncelikle videoları izleyin. Videolardaki anlatılan komutları anladığınıza inandıktan sonra uygulamaya başlayın. Uygulama aşamasında doğrudan videodaki komutları değil sizin hayal gücünüzün sunduğu yolları deneyiniz.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Çocuklar için

Daha fazla gösterGizle

Top Class Study
Logo