Django ve React Js ile E-Ticaret Sitesi Yapalım

If you don't want to miss any Free Coupon or want to get faster updates kindly join our Telegram Channel 👉 Here 👈.

React ve Django ile e Ticaret sitesi

Açıklama

Bu eğitim serisinde sıfırdan react ve django ile basit bir e ticaret sitesi oluşturacağız.

Projede

öncelikle gerekli olan kurulumları yapacağız. Visual Studio Code, eklentiler, React, Python gibi kurumlardan sonra projemize başlayacağız.

Backend ve Frontend olarak ikiye ayırdığımızda olacak şeyler şunlardır.
Backend – Model oluşturma, View Oluşturma, Url Yapısı Django RestFramework , Api oluşturma

Modelimizde Product, Order, Shipping Address gibi alanlar oluşturup Superuser la bu alanları django restframework ile yöneteceğiz

Permission Classes ile admin ve kullanıcı girişlerini kontrol ederek apimiz ile iletişime geçeceğiz. Uyelik işlemi ve giriş ekranları gibi ekranlar için apiler yazacağız.

Frontend – Redux Kullanımı Action, Reducer, Constans , Screen gibi sayfalarla backende oluşturduğumuz apilerden SELECET, PUT , DELETE ,POST , GET methodlarını kullanmayı göreceğiz.

Header Footer Formcontainer Loader Message gibi componentler oluşturarak bu componentleri tüm sayfalarımızda kullanabileceğiz.

Sayfalar yani Screen ler de tasarımlarımızı iyileştirerek backendimizden veriler çekerek güncelleyebilecek sorgulayacak ve yenilerini ekleyebileceğiz. Oluşturduğumuz Screenlere componentler actionlar yazarak apimiz ile iletişime geçeceğiz.

Kursun sonunda bir e-ticaret sitesinin temellerini öğrenmiş olup basit bir e-ticaret sitesine sahip olacağız.

Kursumuzda sepete ekleme sipariş işlemleri, profil düzenleme, geçmiş siparişleri görme gibi kullanıcıların yöneteceği ekranlar olacaktır.

Bunun dışında Adminin yetkisi ile sitede ürün ekleme, ürün silme, ürün düzenleme, user ekleme , user silme, user yetki verme, gelen siparişleri görme, siparişleri inceleme ve durumlarını değiştirme gibi alanlar yapacağız.

Bu kurs kimler için uygun:

  • React ve Django ile fullstack developer olmak isteyenler için
  • Cv sine React ve Django Biliyorum demek isteyenler için

Daha fazla gösterGizle

Top Class Study
Logo