mBlock İle Arduino

If you don't want to miss any Free Coupon or want to get faster updates kindly join our Telegram Channel 👉 Here 👈.

Çocuklar İçin mBlock ile Ardunio , Ardunio İle Gömülü Sistemler Öğrenin

Açıklama

18 Yaş Altı Çocuklar Evebeyinleri Denetimi Altına Eğitime Kaydolabilirler .

Bu eğitim serimizde , blok tabanlı bir uygulama ile arduino kodlamayı keşfedeceğiz. 7 ve üzeri yaş gurupları için oldukça kolay ve eğlenceli geçeceğine inanıyorum. Toplam 20 derslik bir eğitim seti olacak fakat farklı sensörler ya da talepler geldikçe sayı belki artabilir. Elimden geldiğince az detay vererek sizi sıkmak ve boğmak istemiyorum. Eğitim Serisinde Kullandığımız Malzemeler ve Sensörler ;

1)Arduino Uno

2)Breadboard

3)Mantar Led

4)220 Ohm Direnç

5)Push Button

6)Potansiyometre

7)LM35 Sıcaklık Sensörü

8)LDR

9)RGB Led

10)Servo Motor

11)HC-SR04 Ultrasonic Mesafe Sensörü

12)DHT11 Sıcaklık ve Nem Sensörü

13)Röle

14)Yağmur Sensörü

15)Toprak Nem Sensörü

16)Su Seviye Ölçüm Sensörü

17)MZ80 Kızılötesi Sensörü

18)I2C ve LCD

19)L298N Motor Sürücü

20)DC Motor Eğitim serisinde sensörle ile led , buzzer vb. gibi parçalar kullanmıyorum. Sadece sensörlerin çalışma mantığını anlatıyorum. Bu kısmı doğru şekilde kavrayıp uygulayabilirseniz kullanamayacağınız bir sensör düşünmüyorum. Seriyi tamamladığınızda mBlock ve Arduino ile güzel projeler çıkartacağınızdan eminim. Benimle paylaşmayı unutmayın.

mBlock Nedir ?

Aklınızdaki Arduino projelerinizi kodlamayı, projeyi etkileşime geçirmeyi ve bunları scratch açık kaynak kodu kullanarak yapan grafik programlama ortamıdır. İlk başta Makeblock firmasının ürettiği robot kitlerini programlamak için tasarlanmış olsa da sonradan farkına varıldı ki Mblock sayesinde Arduino projelerini yapmakta epeyce kolaylaştı.Blok tabanlı bir kodlama sistemine sahip olduğu içinse küçük yaştan büyüklere herkeste programlama, algoritmanın mantığını kazandırmada ve bunu ileri seviyelere taşımada büyük rol oynuyor. Ve kendi içinde bulundurduğu sistem sayesinde Arduino adına bir şey yazdıktan sonra somut bir şekilde bunu gözlemleme imkanı veriyor. Ve bu programı kullanmanız için her hangi bir programlama dili bilmenize gerek yok. Tabi ki de bilirseniz de sizin avantajınıza olur. Üstelik de Windows-MacOS uyumlu sürümleri mevcuttur.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Robotik Kodlama öğrenmek isteyenlere

Daha fazla gösterGizle

Top Class Study
Logo