Html Css Kullanarak Web Sitesi Tasarlama

If you don't want to miss any Free Coupon or want to get faster updates kindly join our Telegram Channel 👉 Here 👈.

Html-Css

Açıklama

HTML, CSS Nedir? Nerede Kullanılır?

HTML açılımı Hyper Text Markup Language Türkçesi ise Hiper Metin İşaretleme Dili’dir. CSS ise Cascading Style Sheets Türkçesi Basamaklı Biçim Sayfaları’dır. Web Programlama ve Tasarlama’ya ilgi duyanların veya yeni başlayanların ilk duyduğu kavramların başında HTML ve CSS gelir. Bu iki işaretleme dili temelde kullanıcı ile web sitesi arasında bağlantıyı sağlayan Kullanıcı Arayüzünü(UI — User Interface) oluşturur.

HTML ve CSS ile yazmış olduğumuz kodlar her tarayıcı bulunan HTML,CSS Çözümleyici (Html,CSS Solver) ile çözümlenerek bizim arayüzümüze görsel bir şekilde aktarılmasına olanak sağlar. Yani girdiğimiz her bir site aslında yazılmış koddan ibarettir ve biz istek gönderip kodları sunucudan alınca tarayıcımız aldığı kodları HTML ve CSS çözücülerle görsel bir tabana oturtup bizimde sayfanın tasarımı güzelmiş dediğimiz yapısına büründürür. Aslında bizim girdiğimiz websitelerinde bazı yerleri göremememiz sunucudan kaynaklandığı gibi çözümleyicimizdeki versiyon eskiliğinden de olabileceği anlaşılmaktadır(Internet Explorer ile Google Chrome arasındaki kullanıcı deneyimi farkı gibi). Peki bu iki yapı tanım dışında kullanımda nedir ve nerede kullanılır?

HTML ile birlikte fotoğraf, video, yazı ve benzeri dosya biçimlerini tarayıcıya tanıtarak dosya aktarımı ve kullanıcıda görüntü oluşumu sağlanabilmektedir. Ayrıca arama motorlarına websitesi hakkında bilgi vermek, verileri sayfa içinde sıralayabilmek ve yerleştirebilmek gibi faaliyetleri yapabilmekteyiz. Bunlar için ise göndereceğimiz verileri belirli etiketler içinde yazarak tanıtıp bunları tarayıcıya gönderebiliriz.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Web Tasarım Konusunda Öğrenci,Eğitmen,Meraklı Herkes Bişeler Öğrenecektir.

Daha fazla gösterGizle

Top Class Study
Logo