.NET 6 Web API & Entity Framework Bölüm 2

If you don't want to miss any Free Coupon or want to get faster updates kindly join our Telegram Channel 👉 Here 👈.

Bu projedeki amaç C# Web Api & Entity Framework Mantığını Kavramak

Açıklama

NET çerçevesi, günümüzde web geliştirme dünyasında giderek daha iyi ve daha önemli hale geliyor.

Yeni web geliştirme projeleri için aldığım hemen hemen her talep, Web API ve Entity Framework Core dahil olmak üzere .NET hakkında bilgi istiyor.

Dolayısıyla, .NET ile arka uç web geliştirmenin temellerini bilmek kariyeriniz için oldukça faydalı olabilir. İşte bu ders burada devreye giriyor.

Kısa bir süre içinde, Entity Framework Core, Code-First Migration, bir SQL Server & SQLite veritabanı ve üçüyle bir Web API’si kurmayı, bu Web API’sine nasıl rahat çağrılar yapacağınızı ve verileri kalıcı olarak kaydetmeyi öğreneceksiniz.

Helen konuya geleceğiz, gerekli kodu yazmanın her adımını göreceksiniz ve bu kursun sonunda, herhangi bir işverenden gelen tüm .NET projesi taleplerine ‘evet’ demek için gerekenlere sahip olacaksınız.

Başlangıçta ihtiyacınız olan tek araç, ücretsiz olarak sunulan Visual Studio dur.

Uygulamalarımız için Visual Studio kullanacağız ve .NET çerçevesinin en son sürümü sayesinde kullanıma hazır API’yi kullanmanızı sağlayan bir arabirim olan Swagger UI’nin yardımıyla Web API’sine çağrılar yapacağız.

Daha sonra, veritabanımızı yönetmek için SQL Server Express ve SQL Server Management Studio’yu da kullanacağız. Bunlar da ücretsiz olarak sunuluyor.

İnşa edeceğimiz arka plan uygulaması, farklı kullanıcıların kayıt olabileceği (kimlik doğrulama için JSON web belirteçleri kullanacağız) ve bir büyücü veya şövalye gibi kendi karakterlerini yaratabilecekleri küçük, metin tabanlı bir rol yapma oyunudur. , bazı beceriler ve bir silah ekleyin ve ayrıca kimin en iyi olduğunu görmek için karakterlerin birbirleriyle savaşmasına izin verin.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Profesyonel .NET 6 web geliştirme becerileri geliştirmek isteyen öğrenciler.

Daha fazla gösterGizle

Top Class Study
Logo