10 Parmak Klavye Kullanımı

If you don't want to miss any Free Coupon or want to get faster updates kindly join our Telegram Channel 👉 Here 👈.

Hızlı ve Doğru Yazmayı Öğrenin

Açıklama

Bilgisayar kullanmanın belki de en büyük artılarından biri isteğimizi hızlı bir şekilde yapmak oluyor. Bunların içerisinde klavye kullanımı şüphesiz ki önemli bir yere sahip oluyor. Hem daha hızlı klavye kullanmak, hem de derdimizi en iyi şekilde anlatmak çok büyük bir ihtiyaç haline gelmiş durumda.

10 Parmak Klavye Nedir?

10 Parmak klavye kullanımı ilk olarak 1800’lü yılların sonunda bir mahkeme katibinin bu yöntemle daha hızlı yazabildiğini keşfetmesiyle ortaya çıktı. 10 Parmak kullanarak klavyede daha hızlı yazma tekniği, temel olarak klavyeye bakmadan, yalnızca ekranı takip ederek kas hafızasından yararlanma işlemidir.

10 Parmak Klavye Öğrenmek Bize Ne Kazandırır?

10 Parmak klavye kullanımı bilgisayar başında geçen günlük çalışmanızı iyileştiren birçok avantaja sahiptir.

10 Parmak ile klavyede yazma diğer yazma tekniklerine göre yazma hızınızı artırır. Yani zamandan tasarruf edersiniz. Günde 1 saat klavye ile yazdığınızı varsayalım. Bu 1 yılda 365 saat eder. 10 Parmak klavye yöntemi ile bu süre en az yarıya iner. Bu da demek oluyor ki 1 yılda 180 saat kar ettiniz.

Yöntemi öğrendiğinizde artık tek ya da iki parmakla yazıp klavyede harflerin yerini aramak zorunda olmadığınızdan, yazdığınız metinlere daha fazla yoğunlaşıp konsantre olabilirsiniz. Bu sayede beyin rahatlar ve daha verimli çalışılır.

Tek parmak kullanarak gelişi güzel yazmakla sağlıksız bir oturuş birbirine paraleldir. 10 parmak yazarken oturma şeklinize dikkat edeceğiniz için, oturuş pozisyonundan kaynaklı rahatsızlıkların önüne geçebilirsiniz.

10 parmakla yazmaya yeni başladıysanız, eski yazma şeklinize göre çok daha yavaş yazdığınızı göreceksiniz. Bu sizin yazma şevkinizi kırmasın. Zaman içerisinde ne kadar hızlandığınızı görüp şaşıracaksınız. Unutmayın hiçbir bebek emeklemeden, yürümeye ve koşmaya başlayamaz. Başarılı olmak için pratik yapmak son derece önemlidir. Ne yazdığınızın hiç önemi yok. Gün içinde bolca alıştırma yaparak yazmalısınız. Alıştırma yaparken hızlı yazmaktan ziyade hatasız yazmaya özen göstermelisiniz. Doğru yazmaya zaman içinde alışırsanız, hız zaten kendiliğinden gelecektir.

Bu kurs kimler için uygun:

  • Hızlı ve bakmdan yazmak isteyen herkese Göre Kurs !

Daha fazla gösterGizle

Top Class Study
Logo